Interaktív meseelőadások Kárpátalja iskoláiban

Egig ero fa plakat

2019 novemberében tíz kárpátaljai magyar iskolában kerül bemutatásra a Benedek Elek  “Az égig érő fa” című meséje, amely óvodás és kisiskolás korú gyermekeknek szól  a szeretetről, a bátorságról, és arról, hogy  a hit legyőz minden akadályt.

A zenés mesén keresztül, a színészek olyan  értékeket közvetítenek a gyerekek felé, amelyek  felhívják a figyelmet a magyar nyelv szépségeire, a mesevilág fontosságára. Sok régies szó, szókapcsolat szerepel ebben a történetben, melyek jelentését ma már alig vagy egyáltalán nem ismerik. A mesejáték segítségével a magyar anyanyelvre is tanítja a gyerekeket az előadás.

Az első előadás november 6-án Rát, Kisgejőc és Nagygejőc iskoláiban kerül bemutatásra, majd Csap, Tiszasalamon, Szürte és Palágykomoróc következik november 11-én. Ezt követően november 20-án Nagydobrony, Kisdobrony és Tiszaásvány kisiskolásai tekinthetik meg a meseelőadást.

A program a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával valósulhat meg.

1046 06.11.2019 - 13:35