ADVENTI CSENDES ÁHÍTATTAL

Aki az idei karácsonyi ünnepekre emelkedett hangulatban szeretett volna készülni, annak remek lehetősége nyílt erre december 17.-én, a szürtei református templomban, ahol a csodálatos hangú Varga Katica  „Adventi csendes áhítattal” című előadását hallhatta.

25519892_1645346035487549_884784075_nA koncert kezdetén Kótyuk Zsolt, református lelkész köszöntötte a nagyszámban megjelent helyi és a környező településekről érkezett érdeklődőt, majd a művésznő elénekelte az első dalt, saját magát gitárral kísérve, megteremtve ezzel a karácsonyi ünnepkör áhítatos hangulatát. A várakozás időszakában szép, tiszta éneket hallhattunk, melyben valóban él a vers.

Az esemény azt volt hivatott szolgálni, hogy némi örömet és vigaszt vigyen az emberek életébe,  abban a nehéz ahelyzetben, mikor  a Kárpátaljai magyarságnak minden nap meg kell küzdenie a  létéért, a szülőföldön való boldogulásáért.

A Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület által szervezett előadást a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatta.

 Bodnár Éva :Adventi csendes áhítattal

Adventi csendes áhítattal
várom, Megváltóm, jöttödet.
Ne késlekedj, jöjj el, vigasztalj!
Jöjj, és emelj fel engemet!

Ledobnám, jaj, a keresztem,
Az élet súlya épp elég!
De tudom, mennyit szenvedtél értem…
Megszégyenülten állok eléd.

Adventi csendes áhítattal
várom, Megváltóm, jöttödet.
Tudom, ha újra jő a hajnal,
Velem lesz szent ígéreted.

546 19.12.2017 - 01:02